سفارش تبلیغ
مجله هاست ایران
مجله هاست ایران
اگر دانشمند همه آنچه را که می گفت، نیکو و درست بود، شاید از عجب وخودپسندی دیوانه می شد . دانشمند آن است که درستیهایش فراوان باشد . [امام حسین علیه السلام]
وبلاگ شخصی مهدی جمشیدی
 
 RSS |صفحه اصلی |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
انتخاب ناشر کتاب سیر تا احمق

جلد اول کتاب «سیر تا احمق» به نویسندگی مهدی جمشیدی توسط نشر فارابی منتشر خواهد شد.

مهدی جمشیدی، نویسنده «سیر تا احمق» از انتشار این کتاب توسط انتشارات فارابی خبر داد و افزود: با پایان یافتن مرحله ویرایش مطالب جلد اول، این اثر به زودی وارد بازار نشر خواهد شد.

جمشیدی با اشاره به انتشار جلد نخست کتاب گفت؛ در ابتدا قرار بود «سیر تا احمق» در یک جلد منتشر شود اما با توجه به تصمیم من، کتاب مذکور در دو جلد مجزا منتشر می‌شود که جلد اول آن به نوعی مقدمه این اثر محسوب می‌شود.

این پژوهشگر و نویسنده به ویژگی‌های کتاب نیز اشاره کرد و گفت: برای اولین‌بار است که اثری با موضوع شناخت و نجات احمق منتشر خواهد شد که می‌توان گفت «سیر تا احمق» یک نهج الحماقه یا دایره المعارف احمق شناسی محسوب می‌شود که توسط نویسنده ایرانی تالیف شده است.

جمشیدی در ادامه ضمن انتقاد از بازار نشر در ایران گفت: با وجود نویسندگان توانمند ایرانی، متاسفانه شاهد هستیم که ناشران داخلی روز به روز کتاب‌های ترجمه شده را منتشر می‌کنند و به تعبیری منفعت مالی را در این موضوع می‌بینند و مخاطبان هم مانند خرید کالاهای خارجی، تمایل به خواندن کتاب‌های ترجمه شده دارند.

جمشیدی اشاره‌ای هم به ترجمه کتاب‌های ایرانی کرد و گفت: متولیان فرهنگی و سیاسی کشور در موضوع معرفی نویسندگان ایرانی و آثارشان در سطح جهانی غافل هستند و بیشتر از آنکه شاهد صادرات آثار باشیم، به واردکننده متون خارجی تبدیل شده‌ایم که باید این نوع نگاه و سیاست تغییر کند.

نویسنده کتاب «سیر تا احمق» در پایان گفت: ان‌شاء الله به‌زودی جشن امضاء و رونمایی از جلد اول این اثر توسط انتشارات فارابی با حضور علاقه‌مندان به کتاب در تهران برگزار می‌شود و همچنین درحال رایزنی هستیم که کتاب مذکور به زبان های هندی، روسی، فرانسوی، آلمانی و انگلیسی ترجمه شود.

 

بازتاب خبری در؛

خبرآنلاین

شارا

برنا

ایمنا

شبکه ایرانیان

پانا

لیزنا

تهران رسانه

خبر نیوز

آفتاب ایلامنظر دهید ()
نویسنده : مهدی جمشیدی
ویرایش کتاب سیر تا احمق

کتاب «سیر تا احمق» با موضوع احمق، موجود ناشناخته به قلم «مهدی جمشیدی» در مرحله ویرایش قرار گرفت.

 

نویسنده با اشاره به پایان نگارش کتاب گفت؛ نگارش "سیر تا احمق" در چهار بخش "سلام احمق، شناخت احمق، نجات احمق و خداحافظ احمق" نهایی شد که بیشتر مطالب آن در بخش "شناخت احمق" می باشد.

جمشیدی افزود؛ به لطف خدا و با پشتوانه پژوهش و تحقیق توانستم بیش از 200 نکته به همراه توضیح مختصر در باب شناخت و ویژگیهای فرد احمق را به رشته تحریر درآورم که هم اکنون در مرحله ویرایش قرار دارد.

وی درخصوص چاپ کتاب نیز گفت؛ درحال مذاکره با چندین ناشر هستم که پس از موافقت نهایی و انتخاب ناشر، بزودی منتشر و در مراسمی نیز رونمایی خواهد شد.

 

 

بازتاب خبری در؛

تهران رسانه

شبکه ایرانیان

قلم نیوز

قلم پرسنظر دهید ()
نویسنده : مهدی جمشیدی
نگارش کتاب سیر تا احمق

خودشناسی با مطالعه کتاب «سیر تا احمق»

کتاب «سیر تا احمق» به قلم «مهدی جمشیدی» با موضوع روانشناسی شخصیت در مرحله پایانی نگارش قرار دارد و بزودی منتشر می شود.


مهدی جمشیدی، نویسنده کتاب «سیر تا احمق» در خصوص انگیزه نگارش این کتاب گفت؛ پیش از تألیف این کتاب قصد داشتم اولین «انجمن احمق ها» رو ثبت کنم و با چند نفر از دوستان صحبت کردم تا به عنوان هیأت موسس مرا همراهی نمایند که نه تنها قبول نکردند، بلکه عنوان نمودند که با ثبت این انجمن موافقت نمیشود و اگر هم موافقت شود هیچ کس قبول نمیکند تا به عنوان یک احمق عضو انجمن شود، با خودم گفتم پس چطور میشود این همه احمق عضو انجمن های دیگر میشوند! بگذریم؛ قانع شدم و از پیگیری ثبت آن منصرف و تصمیم گرفتم کتابی با موضوع احمق تألیف کنم.

وی به توضیح یک خطی کتاب اشاره کرد و گفت؛ «نسخه ادراکی شیوه برقراری ارتباط جنسی با فرد احمق!» برای توضیح کوتاه کتاب انتخاب شده است که با توجه به آن، بخش های کتاب تنظیم و به نگارش در آمده است. 

بنابر گفته نویسنده کتاب؛ درحال حاضر کتاب در چهار بخش "سلام احمق، شناخت احمق، نجات احمق و خداحافظ احمق" نگارش و در این اثر به شاخصه های رفتاری و کرداری "روانشناس احمق"، "دوست احمق"، "کارمند احمق" و "نویسنده احمق" به صورت خاص پرداخته شده است و خواننده با مطالعه آن تلاش خواهد کرد تا بر حماقت های خود بیشتر از دیگران تمرکز داشته باشد.

کتاب «سیر تا احمق» که پیش از نگارش آن، نام «زمین در محاصره احمق ها» برای آن درنظر گرفته شده بود قرار است در دوران پسا کرونا منتشر و راهی بازار کتاب شود.

 

بازتاب خبری در؛

تهران رسانه

خبرگزاری مهر

خبرگزاری برنا

خبرگزاری پانا

خبرگزاری ایلنا

شارا

دانستنی آنلاین

شبکه ایرانیان

دانش بنیان علوم انسانی

 

 

 

 

 

 نظر دهید ()
نویسنده : مهدی جمشیدی
لیست یادداشتها

با هیچ کس راز مگوی
[عناوین آرشیوشده]